گروه: بین الملل
تاریخ: ۱۸:۱۱ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
پیشرفت مذاکرات برقی‌کردن راه‌آهن گرمسار ــ اینچه‌برون با طرف روس

به گزارش گروه بین‌الملل سپندنیوز، شرکت «آر.زد.دی. اینترنشنال»، پیمانکار روسی پروژه برقی‌سازی راه‌آهن «گرمسار ــ اینچه‌برون» در بیانیه‌ای اعلام کرد که در چارچوب برگزاری چهاردهمین اجلاس کمیته دائمی همکاری‌های تجاری و اقتصادی ایران و روسیه، هیئت نمایندگان شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از مسکو بازدید کرد و مذاکراتی را با شرکت آر.زد.دی. اینترنشنال پیرامون مسائل مربوط به اجرای قرارداد برقی‌سازی خط راه‌آهن گرمسار ــ اینچه‌برون که در فروردین ۱۳۹۶ منعقد شده، انجام داده است. پیرو این مذاکرات، مجموعه اسناد قراردادی و ضمائم آن امضا شده به طرف ایران واگذار گردید.

در این راستا مسائل مربوط به قیمت و احجام کار و زمان‌بندی اجرای آن، انتقال تکنولوژی، آموزش پرسنل و همچنین شرایط تأمین مالی پروژه مورد بررسی و توافق طرفین قرار گرفته است، بدین ترتیب، راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران تمام اسناد مورد نیاز جهت آغاز پروسه هماهنگی و اخذ مجوز از ارگانهای دولتی و بانکی را که ارسال درخواست رسمی به وزارت دارایی روسیه جهت پذیرش قرارداد برای فاینانس مستلزم تکمیل آن مجموعه اسناد بوده، دریافت نمود.

در چارچوب قرارداد یک میلیارد و دویست میلیون یورویی خط راه‌آهن «گرمسار ــ اینچه‌برون» (به‌طول ۴۹۵ کیلومتر) برقی‌سازی تمامی خطوط، بازسازی زیرساخت‌های راه‌آهن، مدرنیزه کردن سیستم‌های علائم و هشدار و سیستم ارتباطات، تأمین مواد و تجهیزات و لکوموتیوهای برقی، و همچنین انتقال تکنولوژی، آموزش پرسنل و ارائه خدمات پشتیبانی فنی طی سال اول بهره‌برداری پیش‌بینی شده است.

اجرای کل مجموعه کارهای پیش‌بینی‌شده در این پروژه، باعث افزایش قابل‌توجهی ایمنی حمل‌و‌نقل ظرفیت باری خط و همچنین کاهش چشمگیر تولید مواد آلاینده هوا می‌گردد، علاوه بر آن، اجرای این قرارداد صدها فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد کرد.

پیش‌‌بینی می‌شود که پذیرش قرارداد جهت فاینانس در اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ صورت پذیرد و عملیات اجرایی در مرداد ۱۳۹۷ آغاز گردند. بر اساس پیش‌بینی‌های اولیه، اجرای پروژه حدود ۴ سال طول خواهد کشید.

انتهای پیام/*

پاسخی بگذارید