گروه: بین الملل
تاریخ: ۱۹:۰۶ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
اشتان‌مایر مرکل را به عنوان صدر اعظم آلمان منصوب کرد

به گزارش گروه بین‌الملل سپندنیوز، “فرانک والتر اشتاین مایر” رئیس جمهور آلمان رسما آنگلا مرکل را به عنوان صدراعظم جدید این کشور منصوب کرد.

وی پس از انتخاب مجدد آنگلا مرکل، رهبر حزب دموکرات مسیحی به سمت صدراعظم جدید این کشور و ادای سوگند وی در حضور نمایندگان پارلمان سراسری فدرال آلمان به طور رسمی آنگلا مرکل را به عنوان صدراعظم جدید کشور جمهوری فدرال آلمان منصوب کرد.

اشتاین مایر در دیداری که به همین مناسبت در کاخ ریاست جمهوری آلمان در برلین برپا شد خطاب به مرکل گفت: من به نام جمهوری فدرال آلمان طبق پاراگراف دوم از اصل شصت و سوم قانون اساسی فدرال آلمان، آنگلا مرکل را به عنوان صدراعظم منصوب می کنم. اشتاین مایر پس از قرائت این جمله به مرکل تبریک گفت و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

نمایندگان پارلمان آلمان (بوندستاگ) روز چهارشنبه آنگلا مرکل را برای چهارمین دوره پیاپی به عنوان صدراعظم این کشور برگزیدند.

در جلسه پارلمان آلمان آنگلا مرکل، رهبر حزب دموکرات مسیحی با ۳۶۴ رای موافق در برابر ۳۱۵ رای مخالف به عنوان رئیس دولت فدرال انتخاب شد. آنگلا مرکل، صدراعظم کنونی آلمان از سال ۲۰۰۵ میلادی تاکنون عهده دار این سمت است.

در رای گیری پارلمان آلمان ۹ نماینده رای ممتنع دادند.

انتهای پیام/.

پاسخی بگذارید