گروه: سیاسی
تاریخ: ۱۶:۵۴ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
یادداشت میرتاج‌الدینی/اجرای ماده ۲۹؛ گام اساسی در شفاف سازی حقوق مسئولان

به گزارش سپندنیوز، حجت‌الاسلام سید محمدرضا میرتاج‌الدینی نماینده اسبق مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی، اجرای ماده ۲۹ قانون برنامه ششم را گامی اساسی در شفاف سازی حقوق مسئولان دانست.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

براساس نص این قانون(ماده ۲۹ قانون برنامه ششم) دولت مکلف است طی سال اول اجرای برنامه ششم یعنی سال ۹۶ ، سامانه ثبت حقوق و مزایا را طراحی و #دریافتی های مسئولین کشور در سه قوه را ثبت نموده و در معرض دید مردم قرار دهد. این قانون یکی از مترقی ترین قوانین کشور است که در صورت اجرا هم مانع جدی برای #حقوق_های_نجومی خواهد بود و هم #اعتماد_مردم به نظام را بیشتر خواهد کرد.

این قانون همه مسئولان کشور اعم از سران قوا، نمایندگان مجلس، روسای نهادها و سازمانهای دولتی و نیمه دولتی و شرکت های دولتی و سایرین و هم رده های آنان را شامل و هر نوع دریافتی مستقیم و یا عناوین دیگر در سامانه مذکور ثبت می‌گردد. به پایان سال رسیده ایم اما به دلیل ضعف دولت و مجلس این قانون عملیاتی نشده است. آنچه در ذهن آدمی سوال ایجاد میکند اینست که چرا #نمایندگان محترم تذکر لازم برای اجرا و عملیاتی نمودن آن را نداده اند؟

در این خصوص بعضی از دوستان مثل آقای توکلی بحق هشدار خوبی داده و مجلس و دولت را حساس کرده انپ البته تهدید به اعتراض خیابانی را خطا میدانم. در این صورت فرصت طلبان سوء استفاده خواهند کرد. راههای زیادی برای پیگیری این موضوع وجود دارد. تشکیل جلسه با نمایندگان محترم و یادآوری راههای تذکر، سوال و حتی استیضاح وزیر مربوطه در صورت استنکاف و عدم اجرا، تشکیل جلسات مناظره و گفتگو در دانشگاهها، حوزه و مساجد.

امیدوارم از ماه اول سال ۹۷ شاهد اجرای این قانون برنامه و افتتاح سامانه ثبت حقوق همه ی مسئولان در قوای سه گانه و سایر نهادها و سازمان‌ها و شرکت های دولتی باشیم وگرنه نمایندگان مجلس باید به وظائف قانونی و نظارتی خود عمل نمایند.

سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی
نماینده دوره هفتم و هشتم مجلس
۲۲اسفند سال ۹۶
انتهای پیام/

پاسخی بگذارید