گروه: بین الملل
تاریخ: ۸:۳۶ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
بروکسل فشارها بر کشورهای مبدأ برای پذیرش پناهندگان اخراجی را افزایش می‌دهد

به گزارش گروه بین الملل سپندنیوز به نقل از روزنامه آلمانی “دی‌ولت”، اتحادیه اروپا می‌خواهد فشارها روی کشورهای مبدأ برای پذیرش پناهندگان اخراجی از این اتحادیه را افزایش دهد.

کمیسیون اروپایی یک لایحه قانونی جدید پیشنهاد داده است که بر اساس آن کشورهای مبدئی که در پذیرش مهاجران غیرقانونی به وطنشان با کشورهای اروپایی همکاری نمی‌کنند باید برای سفر به اتحادیه اروپا ویزاهای کمتری دریافت کنند.

به این ترتیب کمیسیون اتحادیه اروپا می‌خواهد فشارها بر کشورهایی که پناهندگان اخراجی را نمی‌پذیرند افزایش دهد. این در یک لایحه قانونی کمیسیون اتحادیه اروپا که در روز چهارشنبه باید منتشر شود آمده است.

این لایحه قانونی در چارچوب به‌اصطلاح اهرم ویزا در دو مرحله اجرایی خواهد شد؛ در مرحله اول در صورت عدم پذیرش پناهندگان صدور ویزا برای نخبگان کشورهای مبدأ مربوطه مانند دیپلمات‌ها یا صاحبان خدمات به‌مدت سه ماه سخت و یا محدود شود.

اگر کشور مربوطه همچنان از پذیرش پناهندگان اجتناب کند در مرحله دوم شمار صدور ویزا برای شهروندان معمولی در آن کشور هم کم می‌شود. این امر از جمله می‌تواند با کاهش ساعات اداری صدور ویزا در کنسولگری‌ها محقق شود.

استفاده از اهرم فشار ویزا ابتکار عمل وزیر کشور وقت آلمان “توماس دمایزیر” مربوط به ماه می سال ۲۰۱۷ بود.

انتهای پیام/*

پاسخی بگذارید