تاریخ: ۲۲:۵۲ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
شاید به تازگی با ورو آشنا شده باشید اما چه کسی از وِرو (Vero) حمایت می‌کند؟

 

هرچند مارک زاکربرگ پس از راه‌انداختن فیسبوک به یک میلیونر بدل شد؛ اما موسس و حامی اصلی ورو یک میلیاردر است. آیمن حریری، یکی از فرزندان رفیق حریری است. آیمن حریری دومین فرزند رفیق حریری است. وی تحصیلات خود را در رشته‌ی علوم کامپیوتر دانشگاه جورج‌تاون به پایان رسانده است. برادر آیمن حریری، سعد حریری است که هم‌اکنون به عنوان نخست‌وزیر لبنان انجام وظیفه می‌کند. آیمن حریری پس از فراغت از تحصیل به عربستان سعودی رفته و به عنوان مدیرعامل کمپانی Suadi Oger که یک شرکت عمرانی متعلق به خانواده‌ی حریری بود، انجام وظیفه کرد. این کمپانی در سال ۲۰۱۷ میلادی به دلیل مشکلات مدیریتی و فساد در رده‌ی بالا تعطیل شد. آخرین برآوردهای صورت گرفته توسط فوربس نشان از این دارد که میزان ثروت آیمن حریری نزدیک به ۱.۳۳ میلیارد دلار است.

البته براساس اطلاعاتی که ورو ارائه کرده، آیمن حریری از سال ۲۰۱۳ میلادی از این کمپانی خارج شده و پست مدیریت یا اجرایی بر عهده نگرفته و حتی در تعاملات مالی این کمپانی نیز دخالتی نداشته است. حریری هدف خود از راه‌اندازی سرویس ورو را نه رقابت با اینستاگرام، بلکه ارائه‌ی سرویس معتبر و کارآمدتری خوانده است. آیمن حریری در خصوص عملکرد و هدف ورو چنین اظهار نظر کرده است:

چون ورو هیچ تبلیغاتی به کاربرانش نمایش نمی‌دهد، از این‌رو هدف آن نگه‌داشتن هر چه بیشتر مخاطبان و کاربران در این سرویس نیست. مهم‌تر از همه احساسی است که کاربران در هنگام استفاده از آن دارند و همچنین رسیدن به این نتیجه است که آیا این محصول کارآمد است یا خیر.

پس از افزایش محبوبیت این سرویس، توجه رسانه‌ها بصورت ناخوآگاه به سوی ورو جلب شده و از این‌رو گزارش‌های متعددی از پس زمینه‌ی این شبکه‌ی اجتماعی نوظهور منتشر شده است. تایم در مقاله‌ای به این نکته اشاره کرده که اغلب توسعه‌دهندگان ورو تابعیتی روسی دارند. با توجه به اعمال نفوذ روس‌ها از طریق شبکه‌های اجتماعی در سیاست‌گذاری سایر کشور‌ها و مخصوصا آمریکا که بارزترین آن انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته‌ی این کشور بود، بسیاری به حضور روس‌ها در بدنه‌ی یک کمپانی فعال در حوزه‌ی فناوری حساس هستند. البته آیمن حریری در واکنش به این موضوع اعلام کرده که ملیت توسعه‌دهندگان و کارکنان ورو نباید منجر به نگرانی کاربران شود.

پاسخی بگذارید